Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Stalo se
Družební setkání ke 100. výročí DHZ Zliechov

Družební setkání hasičů

 

V sobotu 2. září navštívila 8 členná delegace Sboru dobrovolných hasičů z Polanky družební obec Zliechov na Slovensku u příležitosti 100. výročí založení místních dobrovolných hasičů. Delegace vedená velitelem SDH, starostou a místostarostkou obecního úřadu v Polance byla vřele přivítána jak představiteli místních hasičů, tak i starostou obce Zliechov.

V 11 hodin začala v budově základní a mateřské školy (v obci není jiné kulturní zařízení) slavnostní schůze za účasti nejvyšších hasičských představitelů z Bratislavy, Trenčína, Ilavy a hejtmana Trenčínského kraje. Po zprávě o činnosti sboru za celých 100 let a po zdravicích hostů jsme předali zliechovským hasičům upomínkové dary. Své dary předal i starosta naší obce pan Bochnia. Naše členka paní Wasilka Pistovčák předala stuhu k pamětnímu praporu hasičů Zliechova. Po společném obědě patřilo odpoledne již ukázkám historického i současného použití požární techniky.

K večeru bylo přichystáno venkovní posezení v nově zrekonstruovaném areálu Na Pusté. Po 20 hodině jsme se začali loučit s našimi kolegy a odjeli jsme zpět do Polanky.

Na závěr bych chtěl všem občanům Polanky předat pozdravy od všech známých ze Zliechova, kteří byli s touto družbou někdy vázáni, ale i ostatním, kteří se o tuto družbu v minulosti zajímali. Oslavy 65. výročí založení družby mezi hasiči z Polanky a Zliechova by se mělo konat v roce 2024 u nás v Polance.

Družební setkání ke 100. výročí DHZ Zliechov  Družební setkání ke 100. výročí DHZ Zliechov

Družební setkání ke 100. výročí DHZ Zliechov

 
Setkání Polánek 2023

Z Polanky do Polánky poosmé..

V sobotu 17. června se uskutečnil další zájezd našich hasičů do Polánky, tentokrát do Polánky u Moravského Krumlova (okr. Znojmo). Jednalo se o již osmé setkání dobrovolných hasičů z Polanek, nacházejících 

Z Polanky do Polánek poosmé

se v České republice. První ročník se konal už v roce 2011 v Polánce u Kutné Hory.


 V devítimístné dodávce odcestovalo krátce po osmé hodině a za krásného a slunečného počasí tentokrát jen osm účastníků zájezdu. Cesta uběhla rychle a s malou zastávkou na benzínce v Olomouci jsme byli v 11 hodin uvítáni starostou hasičů v Polánce. Centrum oslav byl v luxusním areálu místní restaurace s názvem PUB CAFÉ BAR, která je jediným místem pro konání podobných oslav nebo kulturních a rodinných akcí připravena. Velice příjemný byl i pohled na vývěsní štít s nápoji, neboť se tam čepoval Radegast, a to za levnější cenu než v naší Polance.
Areál restaurace byl vzorně připraven a u stánků s občerstvením a jídlem se začaly tvořit první fronty. Hasiči nebo jejich příznivci z dalších tří Polanek (Polánka u Moravského Krumlova, Polánka u Malešova z okr. Kutná Hora a Valašská Polanka) už byli rovněž na místě a tak začaly první uvítací rozhovory a přípitky. Ve 12 hodin byl podáván společný oběd, který byl hrazen z prostředků místních hasičů. Po obědě odjeli všichni polančané autobusem do Moravského Krumlova, kde jsme navštívili místní zámek a výstavu Slovanské epopeje od malíře Alfonse Muchy, kdy vstupné (a to nemalé), bylo opět hrazeno pořádajícími hasiči.

Z Polanky do Polánek poosmé

 Ještě odpoledne jsme si všichni stihli prohlédnout Poutní kapli sv. Floriána v Moravském Krumlově. Po návratu do areálu restaurace v Polánce jsme našli útočiště ve stínu velkého stanu, neboť počasí bylo skoro tropické. Uprostřed areálu byla krytá tribuna pro muzikanty a taneční plocha, na které byl v 16 hodin zahájen starostou místních hasičů další program. Po zahájení si všechny delegace navzájem vyměnily upomínkové předměty. Další tři hodiny zábavy patřily cimbálové muzice a k poslechu a tanci zahrála amatérská country skupina. Pro zájemce byla připravena i dvacetiminutová projížďka kočárem taženým koňmi. Další zájemci mohli navštívit degustaci vín od místního vinaře ve vinném sklípku, který se nacházel přímo v tomto areálu. V průběhu programu nás navštívil starosta města Moravský Krumlov (Polánka je částí tohoto města) Mgr. Tomáš Třetina, který je zároveň i současným senátorem Parlamentu ČR. Další část taneční zábavy probíhala i za nemalé přítomnosti místních občanů. K jídlu byly připravené různé grilované speciality.

Těsně po jednadvacáté hodině se všech 44 hasičů začalo pomalu loučit a připravovat se na návrat do „svých“ Polanek. Našim polančanům se podařilo nastoupit do dodávky

Z Polanky do Polánek poosmétěsně o půl desáté a s malou zastávkou ještě v Polánce, kvůli nafocení společné fotky před cedulí na začátku obce, odjet směrem domů. V závěru bych chtěl poděkovat všem, kteří se této akce zúčastnili a rovněž i našemu členu SDH Tomáši Novotnému, který nás bezpečně celou cestu odvezl z Polanky do Polánky a zpět. Za všechny účastníky zájezdu je nutno říci, že tento jednodenní zájezd u příležitosti setkání polančanů byl opět bezvadný a velice příjemný. Další sraz polančanů je naplánován na rok 2025 a to 

už potřetí v Polánce u Kutné Hory.

Stanislav Výtisk


 
Tradiční smažení vaječiny 2023

TRADIČNÍ SMAŽENÍ VAJEČINY

V sobotu 20. května 2023 jsme tradičně uspořádali pro členy sboru dobrovolných hasičů Polanka nad Odrou a jejich známé tradiční smažení vaječiny. Akce se konala v prostorách za hasičskou zbrojnicí. Počasí nám přálo a my mohli v 16.hodin začít. Každý si sebou přinesl vejce a kousek chleba. Vše jsme pak společně usmažili v kotlíku s cibulí a špekem. Velká smaženice z 90 vajec se podávala na chlebu. Nechyběla ani čerstvá pažitka. Na prodej bylo čepované pivo a kofola. Na tuto akci přišlo 18 dospělých a 4 děti. Jsme rádi, že jsme se mohli opět sejít a popovídat si. Děkujeme všem, kteří přišli.

Tradiční smažení vaječiny 2023

Tradiční smažení vaječiny 2023

 
Drakiáda 15.10.2022

DRAKIÁDA


Třetí říjnovou sobotu náš sbor uspořádal pro veřejnost drakiádu. Letos se akce konala nově na poli u sběrného dvora v Polance. V tento den byl vítr tak velký, že někteří draci skončili na stromech nebo také jeden odletěl dál. Hasiči se snažili některé draky ze stromů vysvobodit, ale jeden zůstal uvíznut a krásně si létal ve větru do pozdních večerních hodin. Při této drakiádě byly vyhlášeny dvě soutěže, a to o nejhezčího ručně vyrobeného draka a o největšího létajícího draka. Na obě soutěže se děti perfektně připravily. Z 36 zúčastněných draků, bylo ručně vyrobených šest, a to dokonale. Tito draci létali mnohdy lépe než ti kupovaní. Budeme proto moc rádi, když se příště sejde vyrobených draků více. Co se týče druhé disciplíny, tak i velkým drakům se v oblacích dařilo. Po dvou hodinách pouštění draků jsme započali s vyhodnocením. Vyhodnotili jsme všechny kategorie a předali ceny. Každý z dalších zúčastněných draků dostal alespoň malou odměnu. Během celé akce jsme na rozdělaném ohni opékali buřty a také byla možnost si koupit limonádu, pivo, čaj nebo svařák. Na ukázku byla přítomným občanům připravena i hasičská technika. Na závěr bychom chtěli poděkovat především firmě Rappa za poskytnutý sponzorský dar plný hraček pro děti a také všem zúčastněným. Věříme, že se akce líbila a těšíme se na další sezónu, kde si můžete přizvat i své známé. Myslíme si, že je skvělé pořádat tyto tradiční akce, na kterých se můžeme společně sejít a prožít pěkné odpoledne v Polance.

Drakiáda 2022

 
Den dětí 2022


DEN DĚTÍ


V sobotu 11. června 2022 jsme byli přizváni na den dětí pořádaný při akci Polanka Cup na hřišti u základní školy.

Připravili jsme si ukázku zásahových vozidel, techniky a veškerého vybavení. Byla také možnost si sednou za volant hasičských vozidel, vyzkoušet jak je těžká hadice nebo taky hasičská helma.

Již tradičně všichni znají, že hasiči umí vyrobit parádní pěnu, ve které si děti velmi rádi hrají. I v tento parný den jsme se neobešli bez otázek a prosíků, jestli budeme tak hodní a uděláme pěnu. Nebyli bychom to my, abychom dětem neudělali v tak důležitý sportovní den radost. Jen co si začali hasiči se zásahové jednotky připravovat nářadí k výrobě pěny, už se kolem začalo shromažďovat spousty nadšených dětí. Pěna se vydařila a děti se mohli vyřádit. Po pěnové válce jsme se rozhodli děti schladit a omýt od pěny vodním dělem ze střechy Tatry. Podle výrazů děti měla tato akce opravdový úspěch.

Jsme moc rádi, že jste si tento den užili s námi. Budeme se těšit na další shledání.

Den dětí 2022

Den dětí 2022

Den dětí 2022

Den dětí 2022


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 11
Čtvrtek, 28. Září 2023

Design by: LernVid.com