Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci.

Ostravská rallye 2021

Ostravská rallye 2021


Ostravská rallye 2021 V pátek 5.11.2021 naše jednotka absolvovala doplněk odborné přípravy pro jednotky SDH pod názvem Ostravská rallye, pořádanou OSH Ostrava. Letošní ročník poprvé simuloval zásahy v nočních hodinách. Celkem se jednalo o šest stanovišť, na kterých se odehrávaly jednotlivé scénáře zásahů. Kvůli epidemii covid-19 se vyjíždělo z hasičské zbrojnice, aby se zamezilo setkávání jednotlivých jednotek. Po splnění každého úkolu jsme měli krátké hodnocení s rozhodčím, kde jsme se dozvěděli co děláme dobře a co naopak špatně. První stanoviště bylo na Hranečníku a simulovalo nehodu autobusu se čtyřmi zraněnými osobami. Další stanoviště se nacházelo v areálu integrovaného výjezdového centra Ostrava-Zábřeh. Zde na nás čekal únik neznámé látky z užitkového vozidla.

Ostravská rallye 2021Následující úkol nás zavedl do hasičské zbrojnice SDH Ostrava-Radvanice, kde vytékal olej z uzavřené garáže a jako překvapení na nás uvnitř čekal zraněný automechanik, kterého bylo potřeba dostat z kanálu pod vozidlem. Poté jsme vyrazili do centra bezpečné jízdy Libros. Zde si otestovali schopnosti strojníka v řízení hasičských vozidel a velitele v teorii o dálkové dopravě vody. Následoval 

„odpočinkový“ úkol. Spolupráce s jednotkami IZS v nové hasičské zbrojnici SDH Ostrava-Pustkovec. Z úkolu se nakonec vyklubal test pro získání odznaku odbornosti HASIČ III. stupně. Po absolvování testu jsme mohli vyrazit na poslední stanoviště. Nacházelo se v Dolní oblasti Vítkovic, v budově, kam jezdí trénovat jednotky profesionálních

Ostravská rallye 2021hasičů HZS MSK. Zde šlo o požár v budově, do které jsme šli s aktivními dýchacími přístroji. Po splnění posledního úkolu jsme vyrazili zpět do naší hasičské zbrojnice, kde jsme připravili vozidlo k případnému

 zásahu, převlékli se a vyrazili domů. Tato každoroční akce je velice přínosná pro všechny zúčastněné jednotky, protože si vyzkouší i zásahy, ke kterým nejsou předurčeny a na místě se dozví, co nebylo provedeno dobře. Doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příštích ročníků a děkujeme za skvělou organizaci Okresnímu sdružení hasičů Ostrava.

zraněný automechanik, kterého bylo potřeba dostat z kanálu pod vozidlem. Poté jsme vyrazili do centra bezpečné jízdy Libros. Zde si otestovali schopnosti strojníka v řízení hasičských vozidel a velitele v teorii o dálkové dopravě vody. Následoval „odpočinkový“ úkol. Spolupráce s jednotkami IZS v nové hasičské zbrojnici SDH Ostrava-Pustkovec. Z úkolu se nakonec vyklubal test pro získání odznaku odbornosti HASIČ III. stupně. Po absolvování testu jsme mohli vyrazit na poslední stanoviště. Nacházelo se v Dolní oblasti Vítkovic, v budově, kam jezdí trénovat jednotky profesionálních hasičů HZS MSK. Zde šlo o požár v budově, do které jsme šli s aktivními dýchacími přístroji. Po splnění posledního úkolu jsme vyrazili zpět do naší hasičské zbrojnice, kde jsme připravili vozidlo k případnému zásahu, převlékli se a vyrazili domů. Tato každoroční akce je velice přínosná pro všechny zúčastněné jednotky, protože si vyzkouší i zásahy, ke kterým nejsou předurčeny a na místě se dozví, co nebylo provedeno dobře. Doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příštích ročníků a děkujeme za skvělou organizaci Okresnímu sdružení hasičů Ostrava.


 
Úterý, 24. Květen 2022

Design by: LernVid.com